در حوزه زیربنایی، شهر اردکان نیاز به پروژه های زیر ساختی دارد

دکتررهنما شهردار اردکان:

 در حوزه زیربنایی ، شهراردکان نیاز به پروژه های زیر ساختی دارد و در 5 سال اخیر به این موضوع پرداختیم و کارهای  بسیار خوب و شایسته ای را نسبت به سنوات گذشته انجام داده است.

شهرستان سپیدان و علی الخصوص شهر اردکان در حوزه زیربنایی دارای کمبودهای اساسی است.  
درحوزه تاسیسات شهری ما پروژه هایی رو در سطح شهر از سال 1393 آغاز کردیم ، پروژه هایی مثل کشتارگاه،ساختمان شهرداری و رستوران شهرداری اردکان .
عبدالمطلب رهنما در خصوص پروژه های زیر ساختی حوزه تاسیسات شهری گفت: این سه پروژه در کنار ساختمان ترمینال که به صورت یک اسکلت فلزی نیمه کاره بود و این پروژه را به عنوان یک پروژه در حوزه تاسیسات شهری  به اتمام رساندیم و همچنین هزینه احداث آتش نشانی شهرداری اردکان را هم پرداخت کردیم . وی بیان داشت:  ما اعتقادمان براین است که تمام هزینه ساختمان آتش نشانی و ساختمان ترمینال در زمان ما پرداخت و اجرا شده است. بدلیل اینکه ساختمان ترمینال در حد اسکلت انجام شده بود و ازآنجاکه عمده مبلغ ساخت اخذ شده ودر جاهای دیگرهزینه شده بود ، ما مجبور شدیم با منابع داخلی مان کل پروژه ترمینال که 1300 متر است را اجرا کنیم و قریب به   5/1 میلیارد تومان را در آن زمان صرف تکمیل ساختمان ترمینال کردیم .
 شهرداراردکان فارس به وضعیت ساختمان آتش نشانی هم اشاره کرد و گفت: در مورد ساختمان آتش نشانی باید تاکیدکنم که  جریمه ها و دیر کرد جریمه هایی که پیمانکار اخذ کرد مبلغ 300 میلیون تومان بود که درآن زمان  برابری می کرد با هزینه ساخت یک ساختمان دوطبقه  و ما این جریمه ها و هزینه ها را درسال 93 و 94  پرداخت کردیم.وی اظهارداشت: درمجموع مساحت احداث شده در حوزه ساخت و ساز شهری شامل ساختمان شهرداری ،رستوران، کشتارگاه و ترمینال مسافربری  5500 مترمربع  دراین چهار حوزه ساختمان سازی صورت گرفته است.  شاید این میزان قابل تعمیم است با تمام دوران قبل از سال 1392 در حوزه تاسیسات شهری . رهنما به اهمیت احداث ساختمانهای زیرساختی اردکان پرداخت و گفت: نکته قابل توجه این است که اگر شهرداری بجای این 5500 متر مربع که زیر ساخت است ،آسفالت دراین شهر ریخته بودو یا جدول گذاری، موزاییک و دیوار کار می کرد چندین هزار مترمربع  عملکرد می شد.
رهنما گفت باید به این پرسش ها پاسخ داد که آیا شهراردکان نیازبه زیر ساخت دارد یا ندارد؟ پس چه وقت و چه زمانی و چه کسی باید آستین همت را بالا بزند و برای این شهر با این قدمت کهن امور زیربنایی را اجرایی کند.
عبدالمطلب رهنما از فراز وفرود کار در شهرداری اردکان سخن گفت و افزود : ما حرف ها و گاهی اوقات بی احترامی های زیادی شنیدیم، ولی همه این ها را به جان  ودل خریدیم زیرا که اعتقاد داشتیم که شهراردکان نیاز به تاسیسات زیر ساختی شهری دارد. شاید اگر بنده در زمان مکان یابی ساختمان ترمینال بودم این مکان را انتخاب نمی کردم ، ولی چون  این مکان انتخاب و ستون ها علم شده بود و پروژه تا مرحله اسکلت انجام شده بود ما موظف به تکمیل، تجهیز و راه اندازی آن بودیم. وی درپایان بیان داشت: رویهم رفته شهرداری اردکان اعتقاد به این دارد که در حوزه زیربنایی ،  شهراردکان نیاز به پروژه های زیر ساختی دارد و در 5 سال اخیر حقیقتابه این موضوع ورود پیدا کرده و کارهای  بسیار خوب و شایسته ای را نسبت به سنوات گذشته انجام داده است.

بازدید 2403 بار آخرین ویرایش در پنج شنبه, 29 آبان 1399 ساعت 10:07
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

جهت ارتباط باشهردار محترم از طریق زیر اقدام فرمایید

برچسب پایین صفحه

تصاویر پایین صفحه

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…