شهردار اردکان گفت: اولویت ها را احساس و بر اساس اولویت ها اقدام کردم

بنده به عنوان شهردار این شهر اولویت ها را احساس کردم و براساس اولویت ها اقدام کردم.


عبدالمطلب رهنما شهرداراردکان:
در شهراردکان کارهای زیربنایی انجام نشده است و در حوزه زیربنایی بشدت لَنگ می زنیم .
هرسازمان یانهادی برای اینکه بتواند برنامه های خود را اجرایی کند نیاز به یک مکان فیزیکی مناسب و مطلوب برای حضور کارکنان و مراجعان خود دارد. این موضوع برای همه سازمان ها صدق می کند. علی الخصوص سازمان خدماتی همچون شهرداری که یک نهاد نیمه مردمی است و بطور مستقیم با مردم  و خواسته های آنها بصورت گسترده و متنوع درارتباط است. شهراردکان با گذشت چند دهه از افتتاح شهرداری اش درطول این همه سال از داشتن یک ساختمان اداری و مناسب محروم بود. در صورتیکه شهرهایی با قدمت کمتر از شهراردکان با داشتن شهرداریهای نوپا  ابتدا به سراغ احداث ساختمان شهرداری رفته اند اما متاسفانه در این کهن شهر فارس شهرداران گذشته دلخوش به همین ساختمان خشتی بوده اند و به اهمیت احداث ساختمانی جدید و مجهزتربرای خدمت رسانی بهترو بیشتر به مردم فکری نکرده اند یا اگر طرح و برنامه ای بوده است فقط به کلنگ زنی اکتفا کرده اند. اما امروز شهراردکان و درزمان مسئولیت مهندس رهنما از نداشتن یک ساختمان مناسب شرمنده نیست و پروژه ساختمان شهرداری درکنار سایر پروژه های زیر ساختی اردکان بزودی به بهره برداری خواهد رسید. شهردار اردکان در خصوص احداث ساختمان شهرداری اردکان به بامداد سپیدان گفت: ساختمان کنونی شهرداری یک  ساختمان قدیمی و خشتی است که در شان و شخصیت مردم شهراردکان نبوده و پروژه احداث ساختمان جدید دردوره مسئولیت شهرداران قبل چندین بار کلنگ زنی شده بود ولی هیچکدام اهتمامی برای اتمام این ساختمان نداشتند و خوشبختانه امروز ساختمانی با چهار طبقه و 2000 متر مربع با یک سازه نوین slf اجرا شده ، ساختمانی ایمن و در شان مردم اردکان است.
وی بیان داشت:  ما دراین ساختمان می توانیم حرکت ها و کارهای بزرگی را شروع کنیم . رهنما در خصوص اعتبارات هزینه شده برای این ساختمان افزود: هزینه ای که صرف احداث ساختمان شهرداری شده است نزدیک به 6 میلیارد تومان است که برای تجهیز و مبلمان آن یک میلیاردتومان دیگر اعتبار نیاز هست که هزینه تمام شده این پروژه  7 میلیارد تومان می شود و این پروژه یکی از نیاز های شهر بوده است.
رهنما ضمن تاکیدبر اهمیت احداث این ساختمان  برای شهراردکان اظهار داشت: اینجا باید پاسخ عزیزانی را بدهم  که اعتقاد دارند آسفالت یک کوچه از ساختمان شهرداری مهم تر است . وی گفت:  این تفکر اشتباهی است زیرا ما برای اینکه بتوانیم حرکت کنیم اول نیاز به یک فضای فیزیکی مطلوب داریم . همکاران ما برای اینکه بتوانند در حوزه کاری شان خدمات بدهند نیاز به یک مکان امن و مناسب دارند که این مکان دراین شهر تعبیه نشده بود.
دکتررهنما به وضعیت ساختمان کنونی شهرداری اشاره کرد و بیان داشت: ساختمانی کنونی شهرداری یک ساختمان قدیمی است که این ساختمان به هیچ عنوان فضای فیزیکی مطلوبی را برای همکاران و مردم ندارد و عملا اسناد مردم و مدارک مردم در جاهای بسیار نامطلوبی نگهداری می شود که همین موضوع نارضایتی مردم را در پی داشت . شهرداراردکان افزود، تصور کنید اگرما این 7 میلیارد تومان را می بردیم و در کوچه و معابر شهر دیوار  ، آسفالت  و موزاییک کار می کردیم چه سطحی از فضای شهری را می توانستیم پوشش دهیم.
وی احداث ساختمان جدیدشهرداری را یک اولویت برشمرد و گفت: بنده به عنوان شهردار این شهر اولویت ها را احساس کردم و براساس اولویت ها اقدام کردم.
رهنما ضمن اشاره به کمبودهای موجود و زیرساختی شهراردکان گفت : شاید از لحاظ شخصی برای بنده مطلوبیت بیشتری داشت که بجای اینکه پروژه ساختمان شهرداری را اجرا کنم، به آسفالت و موزاییک و دیوار کشی بپردازم، زیرا که رضایت های مردمی بیشتری نیز در پی داشت، ولی آنچه برای بنده مهم بود پیشرفت این شهر و امور کارهای زیر بنایی بود ،وی تاکید کرد: حقیقتا در شهراردکان کارهای زیربنایی انجام نشده است و در حوزه زیربنایی بشدت لنگ می زنیم  و نیاز داریم که دراین حوزه بعضی از شهرداران  دراین حوزه ازخود گذشتگی کنند  و به کارهای زیرساختی بپردازند و بعضی از دوستان ما به امور روبنایی پرداختند که آنها هم نیاز یک شهر است و به اعتقاد بنده اول امور زیربنایی نیاز است و بعد از امور زیربنایی باید به کارهای روبنایی پرداخت. رهنما اظهار داشت : شهرستان سپیدان و علی الخصوص شهر اردکان در حوزه زیربنایی دارای کمبودهای اساسی است  و یکی از این امور زیربنایی ساختمان  و تاسیسات اداری شهرداری بوده که واقعا دراین بخش کمبود مشهود و محسوس بود.وی درچایان گفت: ساختمان شهرداری در سال جاری با مساحت 2000 متر مربع به بهره برداری می رسد .
ساختمان شهرداری:

مساحت 1700 متر مربع در چهار طبقه
سازه نوین LSF
تاریخ شروع پروژه: مهر ماه 94
تاریخ پایان روژه: 1398
هزینه پروژه: 50.000.000.000 ریال

بازدید 2170 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 22 مهر 1399 ساعت 12:31
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

جهت ارتباط باشهردار محترم از طریق زیر اقدام فرمایید

برچسب پایین صفحه

تصاویر پایین صفحه

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…