رستوران شهرداری یک زیرساخت حیاتی و خدماتی شهر اردکان به عنوان یک شهر گردشگری است

یکی دیگر از پروژه هایی که در حوزه زیرساختی و تاسیسات شهری درشهراردکان توسط شهرداری طراحی و اجرا شده است ساختمان رستوران شهرداری است.

 

این ساختمان در کنار شهربازی و سالن آمفی تئاتر از جمله پروژه های تکمیل کننده پارک کوهپایه است  که از آن یک پارک کامل وجامع ساخته است. رستوران ها در دنیای امروز و اقتصادی که بر پایه گردشگری استوارشده است از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردارند. امروزه گردشگری غذا در دنیا به یک نوع گردشگری خاص و پرطرفدار تبدیل شده است. رستوران شهرداری پارک کوهپایه با توجه به ورود صدها هزار گردشگر ومسافربه این شهر توریستی می تواند خلاء یک فضایی مناسب جهت پذیراییاز مهمانان اردکان را فراهم کند.
این رستوران با توجه به قرارگرفتن در مسیر جاده اصلی شیراز به یاسوج  یک مکان خدماتی چندمنظوره برای شهراردکان و مسافران خواهد بود. مهندس رهنما شهردار اردکان درمورد پروژه رستوران گفت:
درواقع  شهری که قرار است به عنوان یک شهرگردشگری مطرح شود و در حوزه گردشگری باید به عنوان مهمترین عامل توسعه شهر در سندهای فرادستی چه آمایش سرزمین و سند چشم انداز بررسی شده است ،شاخص گردشگری را به عنوان شاخص توسعه شهر معرفی کرده اند، نیاز هست که ما  زیر ساخت های آن نیز فراهم شود و یکی ازاین زیر ساخت ها خدماتی است که وابسته به بخش گردشگری ازقبیل رستوران است.  شهردار اردکان افزودک: ما در حال حاضر در سطح شهررستوران های مطلوبی برای ارایه خدمات و سرویس دهی به مسافران و کردشکران در سطح گسترده و مطلوب و یا فضای  کافی نداریم . وی اظهار داشت :  درهمین راستا این رستوران احداث شده که 600 متر مربع مساحت و5000 مترمربع محوطه دارد و پارکینگی در حدود 5000مترمربع که می تواند وضعیت سرویس دهی و وضعیت خدمات دهی به گردشگران و مسافران در شهراردکان را متحول کرده و به یک وضعیت مطلوب برساند.  وی گفت: دراین راستا نیاز بود که شهرداری فعالیت خود را دراین حوزه آغاز کند و یکی ازمهمترین اقداماتی که در اجرای این طرح مد نظر قراردادیم مکان یابی رستوران بود.  رهنما در خصوص موقعیت رستوران شهرداری گفت: مکان یابی را به گونه ای در نظر گرفتیم که هم بتواندخدمات پذیرایی را به گردشگران بدهد و هم بتواند به عنوان یک تجهیزات خدمات بین راهی به مسافرانی   که از مسیر شیراز یاسوج عبور می کنند خدمات دهد. مهندس رهنما پیشرفت این پروژه را مطلوب برشمرد و بیان داشت:  این پروژه نزدیک به 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم که با تکمیل این پروژه خدمات دهی بهتری را به مسافران و گردشگران  ومردم شهر شاهد باشیم. وی افزود : البته وضعیت  طراحی به گونه ایست که می توانیم از فضای رستوران به عنوان یک تالار شهری برای برگزاری جشن ها و مراسمات نیز از آن استفاده  کنیم، چون نزدیک به محل آمفی تئاتر روباز هست و می تواند در جشن ها و مراسمات شادی مردم نقش  مهمی ایفا کند.
رستوران پارک کوهپایه:
اعیان: ۴۵۰ متر مربع  
عرصه: ۳۰۰۰ متر مربع
هزینه کرد تا کنون: ۶.۴۰۰.۰۰۰.۰۰۰ ريال

بازدید 4785 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 12 بهمن 1399 ساعت 11:57
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

جهت ارتباط باشهردار محترم از طریق زیر اقدام فرمایید

برچسب پایین صفحه

تصاویر پایین صفحه

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…