آبان 20, 2018

گزارش درآمد و هزینه 6 ماهه اول سال 97 شهرداری اردکان

گزارش درآمد و هزینه 6 ماهه اول سال 97 شهرداری اردکان به شرح ذیل می باشد:   ...
مرداد 14, 2018

مجتمع تجاری اداری شهروند

پروژه مشارکتی شهردای اردکان و بخش خصوص این مجتمع در زمینی به مساحت 1200 متر ...
مرداد 1, 2018

عملیات داخلی ساختمان جدید شهرداری

نظر به همیات شهردار و مجموعه شهرداری و شورای شهر اردکان عملیات تکمیلی ساختمان ...
تیر 31, 2018

نگاهی بر اولین پارک شهربازی اردکان

پارکی با کابری های چند منظوره پارک ها و فضاهای سبز شهری از اهمیت خاصی برای ...

پروژه‌های در دست اقدام

خرداد 12, 2638
0
مراحل اجرائی رستوران پارک با زیر بنای ۴۴۰ متر مربع آغاز شد. مساحت کلی رستوران که شامل رستوران و محوطه روباز آن می باشد ، ۸۴۰ متر مربع است و در
خرداد 12, 2639
0
عملیات اجرائی محوطه سازی پارک بزرگ کوهپایه (غدیر) در زمینی به مساحت 20.000 متر مربع آغاز به کار شده است . این اقدامات شامل مسیرهای دسترسی ، پله
خرداد 12, 2639
0
شهرداری اردکان در سال 1332 تاسیس گردیده و جزء 15 شهر اول فارس از لحاظ زمان تاسیس می باشد که متاسفانه فاقد یک ساختمان اداری در خور شهر و پرسنل می

آخرین مستندات

  • مناقصه
  • اطلاعیه ها
شهرداری اردکان در نظر دارد نسبت به خرید آسفالت به شرح زیر اقدام نماید.    
به اطلاع شهروندان محترم شهر اردکان می رساند در راستای اجرای ماده 47 قانون شهرداری و به استناد تبصره یک ماده قانون مالیات بر ارزش افزوده و بندهای 16،9 ماده 81 و ماده 85 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران بند 26 ماده 55 و ماده 74 قانون شهرداری و دستورالعمل ها و آیین نامه های اجرایی و به استناد بند 9 ماده 80

عکس روز

 

سخن شهردار

  • سخن شهردار

    مدیریت شهري در ایران با محدودیتها و چالش هاي عمده اي روبرو است . این محدودیت ها از سویی با رشد جمعیت شهري (مطلق و نسبی) و افزایش نرخ شهرنشینی و شهرگرایی همراه است و از دیگر سو با ساختار سنتی نهادهاي محلی مواجه است که هنوز آمادگی تحولی ساختاري را در خود پیدا نکرده اند .

    ادامه مطلب...
نگاهی بر اولین پارک شهربازی اردکان

پارکی با کابری های چند منظوره

پارک ها و فضاهای سبز شهری از اهمیت خاصی برای بهبود کیفیت جامعه برخوردارند. منظر سبز و پارک ها علاوه بر خدمات مهم زیست محیطی که تاثیر مهمی در تقویت ریه تنفسی شهرها می گذارد ، با افزایش جذابیت شهر و گردشگری درآمدی نیز برای شهر و شهروندان در پی دارد .

 یافته ها نشان میدهد احساساتی که فضای سبز ، خصوصا پارک ها در ذهن مردم ایجاد می کند ، تاثیر مستقیمی بر تعامل روانی و راحتی و انقطاع روزمرگی داشته و این آثار به شدت در کیفیت زندگی مردم که اجزای کلیدی توسعه پایدار است، نقش دارند و نبود آن عواقب جدی اجتماعی – اقتصادی برای شهروندان دارد .

با توجه به موارد فوق و همچنین اقلیم بکر و خوش آب و هوایی که اردکان فارس دارد و سالانه شاهد گردشگران فراوانی است این انتظار می رود که با احداث زیر ساخت های مناسب گردشگری از این پتانسیل استفاده کافی برده شود .

متاسفانه شهرداری اردکان طی ادوار گذشته اقدامی جهت احداث پارک شهر صورت نداده و فقط با بهسازی پارک محله ای شهروند گام کوچکی در این زمینه برداشته است . البته در سالهای قبل زمزمه هایی جهت احداث پارک کوهپایه به گوش می رسید ولی عملا بدون در نظر گرفتن ردیف بودجه در بودجه سالانه شهرداری هیچ اقدام مناسبی در این خصوص صورت نگرفت .

در ادامه اقدامات شهرداری با همت شهردار وقت مهندس رهنما و حمایت شورای شهر و همچنین تدبیر و امید دولت محترم با مشخص نمودن ردیف بودجه عمرانی، در بودجه سالانه شهرداری و تملک اراضی در محدوده پارک، عملیات اجرایی این پارک در تاریخ 95/11/19 کلنک زنی مهندس رستمی معاون گردشگری وقت استانداری فارس ومعاون سازمان شهرداریهای کشور و دریافت تسهیلات به مبلغ 24 میلیارد ریال از سازمان شهرداریهای کشور آغاز شد .

 پارک شهربازی به مساحت 4000 متر مربع و پیشرفت فیزیکی30 درصد، رستوران به مساحت 450 متر مربع و پیشرفت فیزیکی 43 درصد، آمفی تئاتر روباز به مساحت 2000 متر مربع و پیشرفت فیزیکی 80 درصد و مجموعا مساحت پارک به متراژ 10 هکتار می باشد و امید آن می رود که نوروز 98 این پارک پذیرای شهروندان عزیز و مسافران گرامی باشد.

این پارک در قسمت جنوبی شهر و پشت اداره برق شهرستان واقع شده است. مسیرهای ورودی این پارک از طرف بلوار امام حسین (ع) و جاده جدید یاسوج به شهرک شهید قاضی است. در حال حاضر 6 پیمانکار فعال در پارک کوهپایه مشغول فعالیت می باشند.

پیمانکار محوطه به قرارداد 20 میلیارد ریال، پیمانکار تاسیسات آبیاری هوشمند به مبلغ 3 میلیارد ریال، پیمانکار تاسیسات برق به مبلغ 3 میلیارد ریال، پیمانکار شهر بازی به مبلغ 12 میلیارد ریال و پیمانکار رستوران به مبلغ 6500 میلیون ریال در حال اجرا است که عملیات برای طراحی و طرحهای مشاورین ذیصلاح در حال اجراست.

همیات شهرداری در سال جدید کم کردن پروژه پارک کوهپایه و ساختمان شهرداری است که بتواند این دو پروژه بزرگ و هزینه بردار را در سال جاری به اتمام برساند. ضمنا تمام پایه های برق پارکی بالغ بر 400 پایه برق تهیه خریداری و در انبار شهرداری موجود می باشد که به صورت امانی، شهرداری در حال نصب فنداسیون و پایه های چراغ پارکی کوهپایه است. ضمنا عملیات تملک مالکین اراضی چند نقطه از این پارک در حال حاضر توسط شهرداری در حال اجرا  است.

بازدید 3924 بار آخرین ویرایش در سه شنبه, 02 مرداد 1397 ساعت 09:04
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

جهت ارتباط باشهردار محترم از طریق زیر اقدام فرمایید

برچسب پایین صفحه

تصاویر پایین صفحه

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…