آذر 27, 2020

بررسی راهکارهای پیشنهادی

در بازدید مدیر کل دفتر فنی استانداری فارس از پروژه های در دست اقدام شهرداری ...
آبان 26, 2020

پروژه روکش آسفالت معابر شهری اردکان آغاز گردید

به گزارش روابط عمومی شهرداری، دکتر عبدالمطلب رهنما شهردار اردکان گفت: پروژه ...
آبان 26, 2020

پساب غسالخانه اردکان بعد از شستشوی متوفیان کرونایی گندزدایی می گردد

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان، دکتر عبدالمطلب رهنما شهردار اردکان گفت: با ...
آبان 26, 2020

تشکیل کمیسیون ماده 100

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان ظهر امروز کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری در محل ...
مهر 21, 2020

رستوران شهرداری یک زیرساخت حیاتی و خدماتی شهر اردکان به عنوان یک شهر گردشگری است

یکی دیگر از پروژه هایی که در حوزه زیرساختی و تاسیسات شهری درشهراردکان توسط ...
مهر 21, 2020

شهردار اردکان گفت: اولویت ها را احساس و بر اساس اولویت ها اقدام کردم

بنده به عنوان شهردار این شهر اولویت ها را احساس کردم و براساس اولویت ها اقدام ...

پروژه‌های در دست اقدام

خرداد 12, 2639
0
شهرداری اردکان در سال 1332 تاسیس گردیده و جزء 15 شهر اول فارس از لحاظ زمان تاسیس می باشد که متاسفانه فاقد یک ساختمان اداری در خور شهر و پرسنل می
تیر 31, 2639
0
پارکی با کابری های چند منظوره پارک ها و فضاهای سبز شهری از اهمیت خاصی برای بهبود کیفیت جامعه برخوردارند. منظر سبز و پارک ها علاوه بر خدمات مهم زیست
مرداد 23, 2641
0
شهردار اردکان خبر داد:عملیات اجرائی بوستان شهدای گمنام آغاز به کار کرد. به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان، دکتر عبدالمطلب رهنما شهردار اردکان

تقدیرنامه ها

آذر 13, 2636
0
دریافت لوح سپاس از فرمانده انتظامی استان فارس
ارديبهشت 01, 2637
0
دریافت تقدیر نامه از مدیرکل بهزیستی استان فارس    
ارديبهشت 27, 2637
0
دریافت تقدیر نامه از مدیرکل و معاون گردشگری و امور زائرین و قائم مقام ستاد خدمات سفر نوروز استان فارس        
خرداد 23, 2637
0
دریافت تقدیر نامه از مدیر کل دفتر فنی استانداری فارس
خرداد 12, 2640
0
دریافت تقدیر نامه از فرمانده دانشکده علوم و فنون زرهی نزسا
مرداد 22, 2640
0
دریافت لوح سپاس از مدیرکل بهزیستی فارس    
بهمن 29, 2641
0
دریافت تقدیر نامه از فرماندار و امام جمعه شهرستان سپیدان      

آخرین مستندات

  • مزایده
  • اطلاعیه ها
آگهـی و تجدیدآگهی مزايده و مناقصه عمومي  شهرداری اردکان چاپ نوبت اول 99/8/11                                                                                                                                             چاپ نوبت دوم 99/8/18 شهرداری اردکان فارس در نظر دارد  نسبت  به برگزاري مزايده و مناقصه عمومی به شرح ذیل اقدام نمايد . لذا از
ضوابط و مقررات طرح تفصیلی شهر اردکان به شرح پیوست می باشد.  

عکس روز

                    
       

                  آبشار مارگون اردکان فارس

              بزرگترین آبشار چشمه خاورمیانه

سخن شهردار

  • سخن شهردار

    مدیریت شهري در ایران با محدودیتها و چالش هاي عمده اي روبرو است . این محدودیت ها از سویی با رشد جمعیت شهري (مطلق و نسبی) و افزایش نرخ شهرنشینی و شهرگرایی همراه است و از دیگر سو با ساختار سنتی نهادهاي محلی مواجه است که هنوز آمادگی تحولی ساختاري را در خود پیدا نکرده اند .

    ادامه مطلب...
سایت دفن زباله، آرامستان و کشتارگاه سه زیر ساخت مهم در برنامه شهرداری اردکان

دفن زباله، آرامستان و کشتارگاه سه زیر ساخت مهم در برنامه شهرداری اردکان قرار دارد.

کل زمین انتخاب شده برای آرامستان را جاده ارتباطی نورآباد به اردکان قطع می کرد.
مهندس رهنما در خصوص وضعیت زیرساخت های شهر اردکان اظهار داشت: در حوزه زیر ساخت ها شهراردکان عملا در موقعیت مطلوبی نیستو در خیلی از مسائل زیرساختی هنوز اقدامات اولیه را هم انجام ندادیم مثال در حوزه زباله و پسماند ما هنوز یک مکان مناسب که مورد تایید سازمانهای ذیصلاح شامل محیط زیست، امور آب و سایردستگاههای مربوط باشدنداریم و به شکل کاملا سنتی در منطقه گَلومِهر درحال دفن زباله ها هستیم. و همین عامل تا کنون در دوره خدمت حداقل چهارشهردار گذشته وخود بنده چهارپرونده قضایی را شکل داده که منجر به صدور رای برعلیه شهردار و شهرداری شده است. وی تاکید کرد ، ما در حوزه زیرساختی نیاز داریم که وقت بگذاریم، نیازهست که کارکنیم زیرا که یک شهر نیاز به امور زیربنایی و زیرساختی دارد.
عبدالمطلب رهنما گفت: شاید در حوزه زباله و محل دفن زباله همه و عامه مردم نتوانند ببینند و قطعا این را حس و لمس نمی‌کنند. چون معمولا چیزی که چشم آن را ببیند قابل لمس و حس  و به عنوان یک عملکرد دیده می شود ولی شاید چیزی که جلوی چشم نیست نمی تواند ببینند و همین عامل باعث می شود که احساس کنند فعالیتی انجام نمی شود . وی افزود ،انتخاب محل دفن بهداشتی زباله یکی از دغدغه های اصلی و مهم  شهرداری از سال ۹۳ به بعد بوده است.قریب به سه سال پیگیری شد و چندین محل مشخص گردید که هیچ یک از این مکان ها تایید نشدند تا اینکه دو سال پیش توانستیم محلی را پیدا کنیم که این محل با پیگیری‌های زیادی قریب به دو سال از طریق محیط زیست و امور آب استان انجام شد.
شهرداراردکان بیان داشت:  دوستان و کسانی که مستقیم درگیر این موضوع بودند از قبیل فرمانداران و مسولان دیگری که بطور مستقیم با این پروژه در ارتباط بودند متوجه هستند که شهرداری چقدر برای این موضوع تلاش کرده و حرکت کرده است و خوشبختانه توانستیم مجوز مکان جدید را بدست آوریم و درحال حاضر مجوز در منابع طبیعی برای واگذاری زمین مراحل اداری خود رای طی می کند که با احداث این پروژه یکی از مهمترین زیرساخت های شهر اردکان و شهرستان سپیدان ایجاد و مشکلات ناشی از دفن زباله رفع خواهد شد .
وی به دشواری های این پروژه هم اشاره کرد و گفت: این زیرساخت حیاتی اردکان برای شهرداری هم وقت بر بوده و هم هزینه بر، با اینکه هنوز پروژه شروع نشده است اما دو تا سه سال زمان و انرژی شهرداری صرف پیداکردن مکان و گرفتن مجوزها شد.
رهنما ضمن تاکید بر فعالیت شبانه روزی همکاران خود در شهرداری اردکان اظهارداشت: مردم ما باید به این یقین برسند که شهرداری و فرزندانشان در شهرداری به عنوان خدمتکاران و خدمتگزاران مردم بدنبال ایجاد بسترهای و زیرساخت های شهری هستند.
وی به وضعیت آرامستان شهر هم پرداخت و بیان داشت:زیرساخت بعدی شهراردکان آرامستان شهربود که آرامستان فعلی در محل اسکان مردم درمجاور خانه های مسکونی مردم واقع شده است.  رهنما درادامه گفت: با پیش آمدن بحث کرونا حساسیت و جدیت مردم برای جابجایی آرامستان بیشتر شد و ما چندین گزینه محل را انتخاب کردیم و پیگیر هستیم مکان جدید آرامستان انتخاب شود و نسبت به جابجایی آن اقدام کنیم.
شهرداری اردکان فارس به برخی دیدگاهها درخصوص زمین آرامستان اشاره کرد و افزود: اما سوالی که باید پاسخ داده شود این است که برخی از دوستان ادعا دارند که درگذشته محلی برای آرامستان انتخاب شده بود. بنده این موضوع را رد نمیکنم ،محلی درکنارشهرک صنعتی بنگستان انتخاب شد که آن مکان را جهاد کشاورزی به شهرداری پیشنهاد داده و اقدامات لازم در منطقه ده لاله از جمله نقشه برداری انجام داده بودند و مقررشده بود مبلغ ۷میلیون تومان شهرداری به حساب جهادکشاورزی واریز کند که این موضوع  با حضور بنده به عنوان شهردار اردکان در سال ۹۳ جهت خدمت به مردم شهر اردکان همزمان شد و وقتی می‌خواستیم پول را واریزکنیم متوجه شدیم که مسیر اصلی جاده نورآباد به اردکان از همین زمین می گذرد .  وی بیان داشت : وقتی نقشه را از اداره راه و شهرسازی شهرستان و استان گرفتیم مشخص شد که کل زمین انتخاب شده برای آرامستان را جاده ارتباطی قطع کرده و هیچ مساحتی از آن باقی نمی ماند .  مهندس رهنما ناهماهنگی ها و عدم پیگیری آگاهانه را مشکل زمین آرامستان خواند و تاکیدکرد:  درمسیر  تملک این زمین متاسفانه همکاران سابق در شهرداری وقتی برای اخذ مجوزهای تملک این اراضی اقدام کرده اند از اداره راه و شهرسازی استعلام نکرده بودند و همین باعث شده بود که از وضعیت احداث جاده نورآباد اردکان اطلاعی نداشته باشند و  روی این زمین سرمایه گذاری و برنامه ریزی کردند. وی گفت : این جاده یک طرح ملی است و اولویتش مهم تر است که همین عامل باعث شد که ما نتوانیم ازاین زمین برای آرامستان استفاده کنیم.
شهردار ارکان  درادامه ضمن تاکید مجدد بر ضرورت احداث زیرساخت ها در اردکان بیان داشت: بحث زباله و محل دفن زباله، آرامستان و کشتارگاه سه زیرساخت مهم  برای هرشهری است که تازه فعلیت خودرا شروع می کند و این سه زیرساخت باید در برنامه های مدیریت شهری قرارگیرد که خوشبختانه هرسه پروژه در برنامه شهرداری اردکان قراردارد.

بازدید 3200 بار آخرین ویرایش در پنج شنبه, 29 آبان 1399 ساعت 10:06
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

جهت ارتباط باشهردار محترم از طریق زیر اقدام فرمایید

برچسب پایین صفحه

تصاویر پایین صفحه

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…