شهر مقصد گردشگری فاقد زیرساخت های لازم

زیرساخت‌های توسعه‌ای ضعیف است و رویکرد شهرداری در حال حاضر افزایش زیرساخت‌ها به ویژه در حوزه‌های عمرانی، فضای سبز و بهداشتی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، شهرستان سپیدان یکی از قطب‌های گردشگری استان فارس به ویژه در زمینه گردشگری طبیعی و عشایری است. این شهرستان با داشتن زیبایی‌های طبیعی همچون آبشار بزرگ مارگون همواره مقصد گردشگران بوده است.

عبدالمطلب رهنما، شهردار اردکان نیز از سرمایه‌گذاری مردم این شهر در خارج از این شهرستان و در شهرهای یاسوج، شیراز و صدرا خبر داد و گفت: علی رغم موقعیت مناسب شهرستان سپیدان و شهر اردکان در حوزه‌های مختلف به ویژه گردشگری، مردم این شهر سرمایه‌های خود را در شهرهای دیگر سرمایه‌گذاری می‌کنند.

 وی با بیان اینکه شهر اردکان فاقد طرح جامع گردشگری است، گفت: امروز نیاز است با یک سند چشم‌انداز و برنامه‌ای کلان برای توسعه گردشگری و سرمایه‌گذاری برای شهر شود.

 رهنما با اشاره به اینکه طرح تفصیلی شهر اردکان مربوط به سال 75 است، گفت: علی رغم انعقاد قرار داد در سال 91 برای بازنگری طرح جامع هنوز طرحی به شهرداری ابلاغ نشده است البته ابلاغ طرح نیز دیگر فایده‌ای ندارد زیرا افق طرح تا سال 1400 طراحی شده است.

 وی خاطر نشان کرد: شهر اردکان از نظر زیرساخت‌های توسعه‌ای ضعیف است و رویکرد شهرداری در حال حاضر افزایش زیرساخت‌ها به ویژه در حوزه‌های عمرانی، فضای سبز و بهداشتی است.

 وی بیان کرد: سرانه فضای سبز شهر اردکان بیش از این 3.5 متر مربع بوده که امروز با احداث 3 پارک جدید این سرانه به 16 متر رسیده است و با استاندارد مطلوب آن که 29 متر مربع به ازای هر نفر است 13 متر فاصله دارد.

 رهنما گفت: در حوزه بهداشتی بحث ایجاد کشتارگاه بهداشتی در دستور کار قرار گرفت و برای سایت دفن زباله نیز پس از انجام مطالعات لازم مکان یابی انجام گرفته که به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

 شهردار اردکان افزود: در دهه مبارک فجر امسال 5 پروژه شهری شامل ساختمان مدرن اداری، دو پارک 10 و 2 هکتاری ، کشتارگاه و یک مجتمع فرهنگی سینمایی به ارزش 250 میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید.

 وی خاطر نشان کزد: رستوران شهرداری اردکان دارای 20 درصد رشد و پیشرفت فیزیکی است و عملیات اجرایی شهریازی این شهر به زودی آغاز خواهد شد.

 رهنما از تخفیف عوارض در شهر اردکان سخن گفت و ادامه داد: تخفیفات عوارضی شهرداری به صورت پلکانی بوده است. بودجه شهرداری اردکان 7.5 میلیارد تومان است که به صورت کامل محقق شده و بودجه پیشنهادی سال آینده نیز با 20 درصد افزایش 9 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

 شهردار اردکان محور بودجه سال 1400 شهرداری اردکان را تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و کلنگ زده شورای پنجم اعلام کرد.

 سپیدان تنها یکی از ظرفیت‌های گردشگری استان فارس است که در صورت توجه و حل چالش‌ها و مشکلات می‌تواند نه تنها رونق اقتصادی را به شهرستان بلکه به کل استان تعمیم دهد.

 

بازدید 3830 بار آخرین ویرایش در پنج شنبه, 30 بهمن 1399 ساعت 09:09
محتوای بیشتر در این بخش: « اردکان فاقد طرح جامع گردشگری است
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

جهت ارتباط باشهردار محترم از طریق زیر اقدام فرمایید

برچسب پایین صفحه

تصاویر پایین صفحه

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…