بهمن 19, 2021

شهر مقصد گردشگری فاقد زیرساخت های لازم

زیرساخت‌های توسعه‌ای ضعیف است و رویکرد شهرداری در حال حاضر افزایش زیرساخت‌ها به ...
بهمن 18, 2021

اردکان فاقد طرح جامع گردشگری است

شهردار اردکان با بیان اینکه شهر اردکان فاقد طرح جامع گردشگری است، گفت: امروز ...
بهمن 15, 2021

کشتارگاه بهداشتی شهرداری اردکان افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان صبح امروز (چهارشنبه ۹۹/۱۱/۱۵ ) آیین افتتاح ...
بهمن 11, 2021

فضا سازی ایام الله دهه فجر در سطح شهر اردکان اجرا گردید

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان، فضا سازی ایام الله دهه فجر در سطح شهر ...
بهمن 11, 2021

پیام تبریک شهردار اردکان به مناسبت ایام الله دهه فجر

به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان، دکتر عبدالمطلب رهنما شهرداری اردکان طی ...

پروژه‌های در دست اقدام

خرداد 12, 2639
0
شهرداری اردکان در سال 1332 تاسیس گردیده و جزء 15 شهر اول فارس از لحاظ زمان تاسیس می باشد که متاسفانه فاقد یک ساختمان اداری در خور شهر و پرسنل می
تیر 31, 2639
0
پارکی با کابری های چند منظوره پارک ها و فضاهای سبز شهری از اهمیت خاصی برای بهبود کیفیت جامعه برخوردارند. منظر سبز و پارک ها علاوه بر خدمات مهم زیست
مرداد 23, 2641
0
شهردار اردکان خبر داد:عملیات اجرائی بوستان شهدای گمنام آغاز به کار کرد. به گزارش روابط عمومی شهرداری اردکان، دکتر عبدالمطلب رهنما شهردار اردکان

تقدیرنامه ها

آذر 13, 2636
0
دریافت لوح سپاس از فرمانده انتظامی استان فارس
ارديبهشت 01, 2637
0
دریافت تقدیر نامه از مدیرکل بهزیستی استان فارس    
ارديبهشت 27, 2637
0
دریافت تقدیر نامه از مدیرکل و معاون گردشگری و امور زائرین و قائم مقام ستاد خدمات سفر نوروز استان فارس        
خرداد 23, 2637
0
دریافت تقدیر نامه از مدیر کل دفتر فنی استانداری فارس
خرداد 12, 2640
0
دریافت تقدیر نامه از فرمانده دانشکده علوم و فنون زرهی نزسا
مرداد 22, 2640
0
دریافت لوح سپاس از مدیرکل بهزیستی فارس    
بهمن 29, 2641
0
دریافت تقدیر نامه از فرماندار و امام جمعه شهرستان سپیدان      

آخرین مستندات

  • مزایده
  • اطلاعیه ها
آگهـی و تجدیدآگهی مزايده و مناقصه عمومي  شهرداری اردکان چاپ نوبت اول 1400/02/05                                                                                                                        چاپ نوبت دوم 1400/02/12 شهرداری اردکان فارس در نظر دارد نسبت به برگزاري مزايده و مناقصه عمومی به شرح ذیل اقدام نمايد . لذا از کلیه متقاضيان
ضوابط و مقررات طرح تفصیلی شهر اردکان به شرح پیوست می باشد.  

عکس روز

                    
       

                  آبشار مارگون اردکان فارس

              بزرگترین آبشار چشمه خاورمیانه

سخن شهردار

  • سخن شهردار

    مدیریت شهري در ایران با محدودیتها و چالش هاي عمده اي روبرو است . این محدودیت ها از سویی با رشد جمعیت شهري (مطلق و نسبی) و افزایش نرخ شهرنشینی و شهرگرایی همراه است و از دیگر سو با ساختار سنتی نهادهاي محلی مواجه است که هنوز آمادگی تحولی ساختاري را در خود پیدا نکرده اند .

    ادامه مطلب...
شهر مقصد گردشگری فاقد زیرساخت های لازم

زیرساخت‌های توسعه‌ای ضعیف است و رویکرد شهرداری در حال حاضر افزایش زیرساخت‌ها به ویژه در حوزه‌های عمرانی، فضای سبز و بهداشتی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، شهرستان سپیدان یکی از قطب‌های گردشگری استان فارس به ویژه در زمینه گردشگری طبیعی و عشایری است. این شهرستان با داشتن زیبایی‌های طبیعی همچون آبشار بزرگ مارگون همواره مقصد گردشگران بوده است.

عبدالمطلب رهنما، شهردار اردکان نیز از سرمایه‌گذاری مردم این شهر در خارج از این شهرستان و در شهرهای یاسوج، شیراز و صدرا خبر داد و گفت: علی رغم موقعیت مناسب شهرستان سپیدان و شهر اردکان در حوزه‌های مختلف به ویژه گردشگری، مردم این شهر سرمایه‌های خود را در شهرهای دیگر سرمایه‌گذاری می‌کنند.

 وی با بیان اینکه شهر اردکان فاقد طرح جامع گردشگری است، گفت: امروز نیاز است با یک سند چشم‌انداز و برنامه‌ای کلان برای توسعه گردشگری و سرمایه‌گذاری برای شهر شود.

 رهنما با اشاره به اینکه طرح تفصیلی شهر اردکان مربوط به سال 75 است، گفت: علی رغم انعقاد قرار داد در سال 91 برای بازنگری طرح جامع هنوز طرحی به شهرداری ابلاغ نشده است البته ابلاغ طرح نیز دیگر فایده‌ای ندارد زیرا افق طرح تا سال 1400 طراحی شده است.

 وی خاطر نشان کرد: شهر اردکان از نظر زیرساخت‌های توسعه‌ای ضعیف است و رویکرد شهرداری در حال حاضر افزایش زیرساخت‌ها به ویژه در حوزه‌های عمرانی، فضای سبز و بهداشتی است.

 وی بیان کرد: سرانه فضای سبز شهر اردکان بیش از این 3.5 متر مربع بوده که امروز با احداث 3 پارک جدید این سرانه به 16 متر رسیده است و با استاندارد مطلوب آن که 29 متر مربع به ازای هر نفر است 13 متر فاصله دارد.

 رهنما گفت: در حوزه بهداشتی بحث ایجاد کشتارگاه بهداشتی در دستور کار قرار گرفت و برای سایت دفن زباله نیز پس از انجام مطالعات لازم مکان یابی انجام گرفته که به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

 شهردار اردکان افزود: در دهه مبارک فجر امسال 5 پروژه شهری شامل ساختمان مدرن اداری، دو پارک 10 و 2 هکتاری ، کشتارگاه و یک مجتمع فرهنگی سینمایی به ارزش 250 میلیارد ریال به بهره‌برداری خواهد رسید.

 وی خاطر نشان کزد: رستوران شهرداری اردکان دارای 20 درصد رشد و پیشرفت فیزیکی است و عملیات اجرایی شهریازی این شهر به زودی آغاز خواهد شد.

 رهنما از تخفیف عوارض در شهر اردکان سخن گفت و ادامه داد: تخفیفات عوارضی شهرداری به صورت پلکانی بوده است. بودجه شهرداری اردکان 7.5 میلیارد تومان است که به صورت کامل محقق شده و بودجه پیشنهادی سال آینده نیز با 20 درصد افزایش 9 میلیارد تومان پیش بینی شده است.

 شهردار اردکان محور بودجه سال 1400 شهرداری اردکان را تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و کلنگ زده شورای پنجم اعلام کرد.

 سپیدان تنها یکی از ظرفیت‌های گردشگری استان فارس است که در صورت توجه و حل چالش‌ها و مشکلات می‌تواند نه تنها رونق اقتصادی را به شهرستان بلکه به کل استان تعمیم دهد.

 

بازدید 2579 بار آخرین ویرایش در پنج شنبه, 30 بهمن 1399 ساعت 09:09
محتوای بیشتر در این بخش: « اردکان فاقد طرح جامع گردشگری است
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

جهت ارتباط باشهردار محترم از طریق زیر اقدام فرمایید

برچسب پایین صفحه

تصاویر پایین صفحه

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…